Răspuns :
15.5 k = 55.18 lei
Aflam cat costa un kg ( 55.18 : 15.5 )
1 kg =3,56 lei
=> 2.3 kg = 8.18 lei
Aflam cat costa un kg ( 55.18 : 15.5 )
1 kg =3,56 lei
=> 2.3 kg = 8.18 lei
cat costa 1kg de fructe?
55,18:15,5=3,56 lei
cat costa 2,3 kg fructe?
2,3 x 3,56 = 8,18 lei
55,18:15,5=3,56 lei
cat costa 2,3 kg fructe?
2,3 x 3,56 = 8,18 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!