👤

calculeaza,folosind metode diferite.verifica,facand proba prin adunare.351-29=,564-48=,796-27=,183-59=,960-455=,490-333=,430-123=,980-609=,265-137=,285-139=,372-256=,570-252=,cine ma ajuta si pe mine va rog

Răspuns :

351-29=322. 322+29=351. 564-48=516. 516+48=564 796-27=769. 769+27=796 183-59=124. 124+59=183 960-455=505. 505+455=960 490-333=157. 157+333=490 430-123=307. 307+123=430 980-609=371. 371+609=980 265-137=128. 128+137=265 285-139=146. 146+139=285 375-256=116. 116+256=375 570-252=318. 318+252=570