👤

Ma ajutatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?????????????????????
Mama lui Mihai a cumparat 3kg de bbanane si 7kg de portocale,platind 66 lei.
Cat a costat un kg de portocale ,daca un kg costa 8lei?


Răspuns :

Mama a dat 56 de lei pe 7kg de portocale, iar pe cele 3kg de banane a dat 10 lei.
Un kg de portocale costa 8 lei, iar un kg de banane costa 3,4 lei.
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!


Viz Lesson: Alte intrebari