Răspuns :
d=79,2km
t=1h 6min
vm=?
79,2km=79,2 ori 1000=79200m
1h 6 min=66=66.60=3960s
v= d supra t=79200 supra 3960=7920 supra 396= 20 m/s
t=1h 6min
vm=?
79,2km=79,2 ori 1000=79200m
1h 6 min=66=66.60=3960s
v= d supra t=79200 supra 3960=7920 supra 396= 20 m/s
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!