alexandru cumpara trei napolitane , doua sticle de suc , patru pungi de alune si o ciocolata.Stiind ca o napolitana costa 2 lei , o sticla de suc costa 5 lei , o punga de alune 3 lei , iar o ciocolata 4 lei aflati cat a cheltuit Alexandru pentru tot ce a cumparat.
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!