Răspuns :
pai, 63:3=21(atat costa un kg de zahar) 21x10=210(pretul a 10 kg de zahar)
Cat costa 1 KG de zahar?
63lei:3=21lei
Cat costa 10 KG de zahar?
21leiX10=210lei
R.:210 lei
63lei:3=21lei
Cat costa 10 KG de zahar?
21leiX10=210lei
R.:210 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!