👤

DAU COROANA ! :
Un kg de bomboane costa 20 lei.
a) Cat costa 100 g de bomboane ?
b) Dar o jumatate de kg de bomboane ?
VA ROG , AJUTATI-MA ! ... VREAU SI INTREBARILE VA ROG !
MULTUMESC !