Pentru premierea elevilor la un concurs de mate s-au cumparat 30 obiecte cu pretul de 5 lei ,30 lei si respectiv 10 lei .Stiind ca s-a cheltuit sums de 200 de lei sa se afle cate obiecte din fieacre fel s-au cumparat.
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!