Răspuns :
20h=20h*60min=1200minute
1200minute*60secunde=72000secunde
4h7min30s=4*60+7*60+30=240minute+420s+30s=240*60+450=25200+450=25650secunde
40min=40*60=2400secunde
8h=8*60*60=28800secunde
25min=25*60=1500secunde
28800+1500=30300secunde
3min20sec=3*60+20=180+20=200secunde
Bafta sper sa fie bine.
1200minute*60secunde=72000secunde
4h7min30s=4*60+7*60+30=240minute+420s+30s=240*60+450=25200+450=25650secunde
40min=40*60=2400secunde
8h=8*60*60=28800secunde
25min=25*60=1500secunde
28800+1500=30300secunde
3min20sec=3*60+20=180+20=200secunde
Bafta sper sa fie bine.
20h=72000 s
4h 7min 30 s=14,850 s
40min=2400 s
8h 25min =30,300 s
60s =0.016667 h
3min 20sec=0.055556 h
4h 7min 30 s=14,850 s
40min=2400 s
8h 25min =30,300 s
60s =0.016667 h
3min 20sec=0.055556 h
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!