Răspuns :
4caiete⇒12lei;
⇒1 caiet⇒12lei/4=3lei;
⇒7caiete⇒7·3lei=21lei;
⇒50lei-21lei=29lei[restul primit de Ionel];
⇒1 caiet⇒12lei/4=3lei;
⇒7caiete⇒7·3lei=21lei;
⇒50lei-21lei=29lei[restul primit de Ionel];
Xx4=12
x=12:4=3 lei un caiet
7x3=21lei a platit Ionel
50-21=29
2x10 1x10 4x5
1x5 3x5 9x1
4x1 4x1
x=12:4=3 lei un caiet
7x3=21lei a platit Ionel
50-21=29
2x10 1x10 4x5
1x5 3x5 9x1
4x1 4x1
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!