👤

va rog ajutatima la un magazin de electrcasnice sau vindut im prima zi 32, iar in a doua zi 28 de aspiratoare la acelasi pret din vinzarea aspiratoarelor in prima zi sa incasat cu 8340 lei mai mult decit in ziua a doua .afla pretul aspiratoarelor? ajuatima si la schema

Răspuns :

32-28=4 aspiratoare
8340 lei :4 =2085 lei este pretul unui  aspirator
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!


Viz Lesson: Alte intrebari