👤

Un kilogram de mere costa 3,40 lei . Stefan a cumparat 4 mere care cantaresc 0,750. Cati lei va da Stefan pe mere?

Răspuns :

250g= 3.40:4=0,85 lei!! Raspuns corect: 2.55