👤

3 kg mere costa 7,5 lei ... 4 kg costa ?

Răspuns :

7.5/3=2.5 lei kg
2.5*4=10lei 4 kg


7,5/3=2,5 lei  (1 KG)

2,5*4=10 lei (4 KG)

rs 10 lei 4 kg