.Două kilograme de pere costă cît trei kilograme de mere. Maria a cumpăratun kilogram de mere și un kilogram de pere, achitînd suma de 10 lei. Determinați prețul unui kilogram de pere. Va rog daca se poate rezolvarea detailat
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!