O carte si un creion costa 48 lei, un creion si un stilou costa 124 lei, iar un stilou si o carte costa 174 lei. Cat plateste un elev care cumpara o carte, un creion si un stilou?
48 lei + 124 lei + 174 lei = 346 lei ( costa doua carti , doua creioane si doua stilouri ) 346 lei : 2 = 173 lei ( plateste un elev care cumpara o carte , un stilou si un creion )
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!