Foarte simplu ....rezultatul este 10 ....Deci sa-ti explic ....mai intai facem impartirea ... 7,5 :3 = 2,5
apoi 2,5 (atat costa un kilogram ) inmultim la 4 .....ca sa aflam care este pretul celor 4 kilograme deci rezultatu este 10 ...Sper ca ai inteles si mult succes !!!!!!!!!