Răspuns :
-Mama,maine trebuie sa iau o minge noua pentru echipa de fotbal.Am vazut o minge in standul din dreapta ta.
-Costa 18 lei.Pune-o in cos.Nu uita sa iei si 2 paini,3 pungi de jeleuri,un Lays si 2 ciocolate.
-Bine! In total 50 de lei!
-Du-te la rand,eu ma mai uit printre rafturi.Vezi cva locul al 2-lea este liber.
-Costa 18 lei.Pune-o in cos.Nu uita sa iei si 2 paini,3 pungi de jeleuri,un Lays si 2 ciocolate.
-Bine! In total 50 de lei!
-Du-te la rand,eu ma mai uit printre rafturi.Vezi cva locul al 2-lea este liber.
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Limba română. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!