Geo cumpara un pix si un dictionar si plateste doar 49 lei.Daca pixul ar fi costat cu 2 lei mai putin si dictionarul cu 3 lei mai mult,atunci dictionarul ar fi fost de 9 ori mai scump decat pixul.Cati lei costa fiecare obiect?
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!