un elev cumpara caiete la pretul de 2 lei si respectiv 4 lei bucata cheltuind 200 e lei. stiind ca a cumparat 63 de caiete, calculati cate caiete a cumparat la 2 lei bucata si cate caiete a cumparat la pretul de 4 lei.
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!