Răspuns :
2.1079-596=483 rate
1079+483=1562 gaini si rate
3200-1562=1638 gaste
1079+483=1562 gaini si rate
3200-1562=1638 gaste
1)cate caiete s-au vandut a II zi?
978+49=1027
cate caiete s-au vandut in cele doua zile?
978+1027=2005
cate caiete au ramas nevandute?
3500-2005=1495
2)
cate rate sunt la ferma?
1079-596=483 rate
cate gaste sunt la ferma?
3200-1079-483=1638 gaste
3)
I+II+III+IV=?
I=998
II=998+1487=2485
III=2485-897=1588
IV=2485-998=1487
998+2485+1588+1487=6558
978+49=1027
cate caiete s-au vandut in cele doua zile?
978+1027=2005
cate caiete au ramas nevandute?
3500-2005=1495
2)
cate rate sunt la ferma?
1079-596=483 rate
cate gaste sunt la ferma?
3200-1079-483=1638 gaste
3)
I+II+III+IV=?
I=998
II=998+1487=2485
III=2485-897=1588
IV=2485-998=1487
998+2485+1588+1487=6558
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!