Răspuns :
A=l*l=64*64=4096 metrii patrati
kg ardei=4096*8=32768
un kg lei=22937600:32768=700
kg ardei=4096*8=32768
un kg lei=22937600:32768=700
lat.=64m⇒S terenului=4096 m²
8 kg/m²
in total=32768 kg ardei.
Suma totala=22937600 lei⇒1 kg de ardei costa 22937600:32768=7.00 lei
8 kg/m²
in total=32768 kg ardei.
Suma totala=22937600 lei⇒1 kg de ardei costa 22937600:32768=7.00 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!