Răspuns :
1)24*8=192 mere
47*9=423pere
192+423=615 fructe
2)
164 km in prima zi
164*2=328 km a doua zi
164*3=492 km a treia zi
492+328+164=984 km in total
3)
846*3=2538 piini
218*3=654 cornuri
2538+654=3192 in total
4274-3192=1082 au ramas
47*9=423pere
192+423=615 fructe
2)
164 km in prima zi
164*2=328 km a doua zi
164*3=492 km a treia zi
492+328+164=984 km in total
3)
846*3=2538 piini
218*3=654 cornuri
2538+654=3192 in total
4274-3192=1082 au ramas
1) 24*8 =192
8*47=376
2) 2*164 =328
3*164=492
164+328+492=984
3) 3*846=2538
3*218=654
4274-2538=1736
962-654=308
8*47=376
2) 2*164 =328
3*164=492
164+328+492=984
3) 3*846=2538
3*218=654
4274-2538=1736
962-654=308
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!