👤

Compune o prob dupa exerciyiul: 3x7+3x9.


Răspuns :

ioana a cumparat 3 kg de pere a cate 7 lei kg/ul si 3kg lamai a cate 9lei kg.Cati lei a cheltuit Ioana?
maria a cumparat 7bucete a cite 3flori iar ion a cum. 9buchete a cite 3 flori .cite flri sint in total?