Răspuns :
pai daca 7 kg de mere costa 24.50 lei reiese ca un kg de mere costa 3.5 lei(24.50/7) de aici rezulta ca 9 kg de mere costa 31.50 lei(3.5*9)
daca 7 kg de mere costa 24.50 lei reiese ca un kg de mere costa 3.5 lei(24.50/7) de aici rezulta ca 9 kg de mere costa 31.50 lei(3.5*9)
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!