Rezolvati problema cu plan prin 2 metode
scrieti fiecare rezolvare prin exercitiu
Ana a cumparat 3 pixuri la pretul de 2 lei iar Dan a cumparat 5 pixurui la acelasi pret..Cit costa in total cumparaturile copiilor?
modificati datele problemei conform exercitiului"
a)3 inmultit cu 2 lei +5 inmultit cu 4 lei egal ...lei
b)(6+4) inmultit cu 2 lei .. egal ...lei
Va rog mult
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!