Răspuns :
1. Paralela cu planul
2. 25 lei
3.x mai mic sau egal cu 2 si cu minus 2. Cred :)
2. 25 lei
3.x mai mic sau egal cu 2 si cu minus 2. Cred :)
1) O dreapta paralela cu o dreapta din plan este intersectie.2) 2 kg mere costa 10 lei
5 kg mere costa 25 lei
3) Aflati x∈R stiind ca |3x-1|≤5
x=1,2,3,4
5 kg mere costa 25 lei
3) Aflati x∈R stiind ca |3x-1|≤5
x=1,2,3,4
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!