problema de clasa a IV a
Pentru o masa festiva s-au cumparat 25 kg de portocale si 15 kg de banane la acelasi pret. Bananele au costat cu 140 lei mai putin decat portocalele . La ce pret se vindeau fructele
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!