👤

La o cantina s-au cumparat 18kg de salam pe care s-au platit 414 lei.Cat costa un kilogram de salam?

Răspuns :

1kg salam costa 414 :18 = 23 de lei
1. Cati lei  costa 1 kg de salam ?
     414 : 18 = 23 lei 
                                Raspuns : 23 lei .