👤

La o cantina s-au cumparat 18 kg de salam si s-a platit 414 lei. Cat costa un kg de salam?

Răspuns :

414 : 18 = 23  lei kg de  salam
414lei: 18kg= 23 lei
raspuns: 23 lei