👤

O persoana cumpara 2 kg de mere cu 3lei/kgsi 4kg de prune cu 1,5lei/kg.Un cumparator a consumat in medie.

Răspuns :

2*3=6 lei merele
4*1,5 = 4,5 lei prunele.
6+4,5= 10 , 5 lei a consumat
Sper ca te-am ajutat!
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!


Viz Lesson: Alte intrebari