Ana a cumparat 4 pixuri iar Dan 7 pixuri la acelasi pret.Dan a cheltuit cu 15 lei mai mult de cit Ana.Cit costa un pix?
Va rog problema rezolvata prin metoda de ecuatie
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!