Răspuns :
307,5/25=12,3 lei un kg de mere 18*12,3=221.4lei Ancuta a platit pe 18 kg de mere
374/17=22 lei un kg de pere 20*22=440 lei Ancuta a platit pe 20 kg de pere
374/17=22 lei un kg de pere 20*22=440 lei Ancuta a platit pe 20 kg de pere
1 kg mere = 307,5:25=12,3/kg
1 kg pere = 374:17=22lei/kg
18 kg mere=221,4
20 kg pere=440
(In total,661,4 plateste Ancuta)
1 kg pere = 374:17=22lei/kg
18 kg mere=221,4
20 kg pere=440
(In total,661,4 plateste Ancuta)
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!