👤

Dacă 5 kilograme de mere costa 7, 50 lei, atunci un kilogram de mere, de același fel cât va costa ?

Răspuns :

7.50;5=1.50 => 1 kilogram costa 1.50
SPER CA TEAM AJUTAT
7.5lei :5kg=1.5lei
Adica 1 leu si cinzeci de bani costa un kg
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!


Viz Lesson: Alte intrebari