Matix a cumparat 5 mere,4 pere,si 3 gutui platind 76 de lei ,iar Literina a cumparat 5 gutui,4 pere si 3 mere platind 68 de lei . Cati lei costa fiecare stiind ca poti cumpara 4 gutui cu banii de pe 2 mere?
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!