Răspuns :
18+27+45=90>10kg-90 lei>1 kg=9 lei
prima punga-18:9=2 kg
a doua punga-27:9=3kg
a treia punga45:9=5 kg
prima punga-18:9=2 kg
a doua punga-27:9=3kg
a treia punga45:9=5 kg
cat valoreaza in total bomboanele?
18 + 27 + 45 = 90 lei
cati lei costa 1 kg?
90 : 10 = 9 lei
cate kg sunt in prima punga?
18 : 9 = 2 kg
cate kg sunt in a doua punga?
27 : 9 = 3 kg
cate kg sunt in a treia punga?
45 : 9 = 5 kg
18 + 27 + 45 = 90 lei
cati lei costa 1 kg?
90 : 10 = 9 lei
cate kg sunt in prima punga?
18 : 9 = 2 kg
cate kg sunt in a doua punga?
27 : 9 = 3 kg
cate kg sunt in a treia punga?
45 : 9 = 5 kg
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!