Răspuns :
55,18:15,5=3,56 lei costa 1 kg de fructe
3,56x2,3=8,18 lei plateste pt 2,3 kg
3,56x2,3=8,18 lei plateste pt 2,3 kg
15,5kg..........55,18lei
2,3kg..............x
x=2,3*55,18/15,5
x=8,188 lei
2,3kg..............x
x=2,3*55,18/15,5
x=8,188 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu entuziasm să reveniți și vă invităm să ne adăugați la lista de favorite!